MATBAA ÜRÜNLERİ

KARTVİZİT

Sunulan hizmetleri ön plana çıkararak başarılı ve profesyonel bir algı oluşturan kartvizitler, günlük hayatta en çok tercih edilen pazarlama araçlarının başında gelmektedir. Markanıza ait ilk izlenimi sundukları ve firmanızın kimliğini yansıttıkları için son derece önemlidir ve bu sebeple profesyonel, dikkat çekici ve hatırlanabilir olması gerekmektedir.

BROŞÜR

Firmanın, sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımı için en yaygın olarak kullanılan pazarlama araçlarından biri olan broşür, firmanın hedef kitlesiyle ilk kez iletişime geçmesini sağlayan matbaa ürünüdür. Tanıtmak istenilen ürün ya da hizmetler ön plana çıkarıldığı için broşür tasarımı son derece önemlidir.

EL İLANI

Pek çok kişiye direk olarak ulaşmak için kullanılan el ilanları, duyuru ve reklam yapmak için tercih edilen uygun fiyatlı araçlardır. El ilanlarında en çok kullanılan ebatlar A5 ve A4 olmakla birlikte, el ilanları isteğe göre birinci hamur ya da kuşe kâğıda basılmaktadır.

AFİŞ

Afişler, önemli bir mesaj iletmek ya da herhangi bir ürünü tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan ve gerek iş yaşantısında gerekse günlük hayatta karşımıza sıklıkla çıkan basılı grafik ürünlerdir. Diğer tüm reklam araçlarında olduğu gibi afişlerde de amaç, doğru hedef kitlesine doğru zamanda seslenebilmektedir.

ANTETLİ KAĞIT

Şirketlerin resmi ya da özel yazışmalarında tercih ettikleri ve şirket logosu/amblemi ve iletişim bilgilerinin yer aldığı kağıtlara, antetli kağıt denilmektedir. Firmalar bazı resmi işlemleri için antetli kağıt kullanımını gerekli görmektedir.

ETİKET

Çıkartma etiketler, yani sticker’lar, tıpkı diğer reklam araçları gibi firmaların sundukları ürün ya da hizmetlerin tanıtımını yapmaktadır. Diğer reklam araçlarından farklı olduğu nokta ise markanın hatırda kalmasını ve markaya kolayca ulaşılabilmesini sağlamaktadır.

CEPLİ DOSYA

Sunum dosyası adıyla da bilinen cepli dosyalar, kurumsal firmaların tekliflerin ya da sunumlarını ilettikleri dosya türüdür. Teklif, kartvizit, katalog ya da broşür vb. tanıtım araçlarını aynı anda müşteriye sunduğu için büyük kolaylık sağlamaktadır. Kullanım amacı ve türüne göre farklı tasarım ve ebatlara sahip olan cepli dosyalarda genel olarak ya mat ya da parlak kuşe kâğıt kullanılmaktadır.

KATALOG

Kategorilere ayrılmış ürün ya da hizmet gruplarını bir bütün şekilde tüketiciye sunma işlevini yerine getiren kataloglar, firma ürünlerini ya da hizmetlerini içerik bakımdan zengin ve detaylı bir şekilde tanıtır. Günümüzde firmaların kendilerini ve sundukları ürün veya hizmetleri tanıtmak için kullandıkları vazgeçilmez araçlardan bir tanesidir.

DAVETİYE

Konferans, seminer, toplantı gibi profesyonel amaçlı ya da düğün, nişan ve açılış gibi daha bireysel amaçlı etkinliklere katılması istenilen kişileri haberdar etmek ya da davet etmek için yazılan kısa yazılardır.

KARTON ÇANTA

Firmaların hem bir ihtiyaç malzemesi hem de etkili bir reklam aracı olan karton çantalar, yine kişilere ihtiyaç duymadan firmanın reklamını yapmaktadır. Dayanıklı malzemelerden üretilen bu çantalar, uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Karton çanta tasarım ve baskısında firmaya ait bilgiler, kurumsal logo ve ilgili diğer görseller çanta üzerine yerleştirilmektedir.

MAGNET

Yapımında farklı malzemeler kullanılan, arka kısmı mıknatıslı olup metal objelere yapışma özelliği olan, hem dekoratif olarak hem de reklam yapma amacıyla kullanılan ürünlere magnet denilmektedir. Genellikle promosyon olarak dağıtılan magnetler, artık vazgeçilmez reklam araçları arasındadır.

AMERİKAN SERVİS

Amerikan servis genellikle evlerde restoranlarda kullanılan ve gerek masa örtüsünün kirlenmesini engellemek gerek de yemek masalarına şık bir görüntü vermek için tercih edilen ve farklı malzemelerden yapılan mini örtülerdir. Doğum günü organizasyonlarınızda ya da restoranınızın havasını değiştirmek için özel tasarım Amerikan servislerden yararlanabilirsiniz.

KÜP BLOKNOT

Küp Bloknot, firmalar ile müşteri arasındaki bağı sağlamlaştıran ve firmanın sunduğu ürün ya da hizmetin tanıtımını üstlenen reklam aracıdır. Diğer tüm reklam araçlarında olduğu gibi firmanın logosunu, adres ve iletişim bilgilerini içermelidir. Küp bloknot siparişinizi verin, rakiplerinizden bir adım önde olun ve müşterilerinizi memnun edin.

OTO PASPASI

Aracınızın zemini su, kum ve toz gibi dış etkenlere karşı koruyan ve dört mevsime uygun olarak kullanılan oto paspasları, farkında olmasanız da etkili birer reklam araçlarıdır. Daha çok araç kullanıcıları hedef kitlesine alan bu reklam aracı ile, hızlı bir şekilde baskısını alabilir ve hedef müşteri kitlenize etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İNSERT

Perakende sektöründe satış yapan firmaların etkili birer promosyon materyali olarak tercih ettiği insert, indirim ürünlerini, farklı kampanyaları ve diğer benzer bilgileri müşterilerine duyurmak için kullanılır. Hazırlanma aşaması kısa sürdüğünden, maliyeti düşük olduğundan ve oldukça hızlı bir şekilde geri bildirim sağladığından firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İMSAKİYE

Her bir ilin senelik imsak vakitlerini gösteren imsakiye üzerinde firmanızın logosu, iletişim bilgileri yer almaktadır. Böylelikle Ramazan ayında müşterilerinizin evinde, işyerinde bulunabilir, sunmuş olduğunuz bu hizmeti reklama çevirebilirsiniz. Dilerseniz tek renkli dilerseniz çok renkli baskı yaptırabilirsiniz.

DERGİ

Dergi hedef kitlenize ulaşmak için tercih edebileceğiniz iletişim araçlarındandır. İster fikir, edebiyat, bilim, ister sektörel bir dergi yayınlıyor olun derginizin başarısı içerik, tasarım ve baskı kalitesinden geçer. Dergi fikir yaymanın yanı sıra diğer reklam araçlarında olduğu gibi tanıtım amaçlı olarak da kullanılabilmektedir.

DİPLOMAT ZARF

Mektup, kart ya da davetiye gibi şahıs ya da kurumlarla ilgili özel yazışmaların içinde taşındığı özel olarak şekillendirilmiş kılıf ya da kaplara zarf adı verilir. Zarfların sol üst köşesinde göndericinin adı ve ilgili diğer bilgileri, sağ alt köşesinde ise iletilmek istediği kişi ya da adres yer alır. Zarflar faturaların, yazışmaların ya da davetiyelerin doğru kişiye/kuruma gitmesi için son derece önemlidir.