DİJİTAL BASKI

FOLYO BASKI

Genellikle dijital baskı işlemlerinde kullanılan, PVC bazlı ve arkası yapışkan malzemeye folyo denir. Sıklıkla tercih edilmesinin sebebi, yapışkan olması özelliği ve ekstra bir maddeye ihtiyaç duymadan sorunsuzca yapışkanlık özelliğini sürdürmesidir. Bina cephe giydirme, araç kaplama, fuar ve reklam alanları, iç dekorasyon ve vitrin, folyo baskının başlıca kullanım alanlarıdır.

ONE WAY VISION BASKI

One way vision yani delikli folyo ” adından da anlaşılacağı gibi, bir taraftan görüntü olanağı veren dijital baskı malzemesidir. Genellikle bina cephe, ofis camlarına ve araç camlarını giydirmede kullanılan one way vision baskı, dıştan bakıldığında baskısı yapılan görsel görülür fakat diğer taraf görünmez. Fakat iç tarafından bakıldığında ise, dijital baskı yokmuş gibi, dışarısı görülebilir.

BRANDA BASKI

Su ve ışık geçirmeyen bir kumaş türünden üretilmiş olan koruyucu malzemeye branda adı verilir. Branda afiş ise reklamcılık sektöründe, tabelalarda yer alan etkili birer pazarlama aracıdır. Ürün tanıtımı, kampanya bildirimi ve duyuru işlevleri olan branda afişler, dış mekânlarda kullanılan reklam araçları olduğu için hava, toz ve kir gibi etkenlere karşı dayanıklı malzemeden üretilirler.
Sağlamdır, esnektir ve maliyet olarak uygundur.

FOREKS BASKI

Foreks, üzerine poster ya da fotoğraf baskısı yapılabilen PVC temelli bir malzemedir. Foreksin taşıması ve monte edilmesi son derece kolaydır ve genellikle fuar ya da sergi gibi etkinliklerde ve vitrinlerde tercih edilen afiş malzemesidir. Sert bir yapısı olduğu için Foreks üzerine basılan posterler ve fotoğraflar için ek bir çerçeve yapılmasına gerek yoktur.

MESH BASKI

Mesh, baskı malzemesi delikli ve sağlam olması nedeniyle yaygın olarak tercih edilmektedir. Genellikle bina cephelerinde kullanılmaktadır. Üzerine yapılan dış mekan baskı ile reklam amaçlı kullanılan etkili bir üründür. Delikli olması sebebiyle rüzgara karşı dayanıklıdır ve kaplatılan alanın içerisinden bakıldığında dışarıyı rahatlıkla görebilirsiniz.

KANVAS BASKI

Kanvas, kalın bir kumaş türüdür. Piyasada tuval bezi olarak da bilinmektedir. Kendinden dokulu ve mat bir yapısı vardır ve bu özelliği sayesinde estetik bir dekoratif öğe niteliği taşır. Kanvas tabloları diğerlerinden ayıran en önemli özellik budur. Kanvas tablolarda solvent bazlı değil su bazlı boyalar tercih edilmektedir. Ayrıca kalın bir eni vardır ve bu sebeple kanvas tablolarda çerçeve kullanılmaz.

RAKET BASKI

Kalabalık caddelerde ve sokaklarda, durak kenarlarında yer alan, ışıklı ve ayaklı tabelalarda kullanılan baskı malzemesidir. İşlek dış mekânlarda yer aldıkları için oldukça etkili birer reklam aracıdır ve aynı anda çok sayıda kullanıcıya ulaşmaktadır. Daha çok dikkat çekmesi için baskıda ışıklı kâğıt tercih edilir.

BILLBOARD BASKI

Billboardlar, genellikle araç ya da yaya trafiğinin olduğu açık alanlara konumlandırılan ve sıklıkla kullanılan reklam araçlarıdır. Ülkemizde en çok kullanılan ikinci reklam aracı olan billboardlar, boyutu itibariyle de oldukça dikkat çekicidir.
Her türlü haber, reklam ya da ilanı kolaylıkla duyurabilen billboardlar, akılda kalmasını istediğiniz reklamlarının için son derece uygun bir reklam aracı tercihidir.

MEGALIGHT BASKI

Megalight “Fibermark” büyük ebatları ve içten aydınlatmaları sayesinde gün boyu süren etkin bir reklamdır. Özel tasarımı ve yalıtımı sayesinde yağmur suyu ve nem yüzünden reklam afişinin bozulması önlenir. Şehir içindeki kayan veya sabit duran büyük reklam alanlarında kullanılmaktadır.

CEPHE GİYDİRME

Binaların kompozit ve cam kaplamalarının üzerine genellikle one way vision (owv) veya folyo baskı ile uygulanarak yapılan çalışmalardır. Sıklıkla reklam alanı olarak kullanılır. Dış mekanda ürün tanıtımı, firma logo gösterimi gibi amaçlar için de kullanılır.

İNŞAAT PERDESİ GİYDİRME

İnşaatların etrafını çevreleyen inşaat perdelerinin çirkin görüntüsünü kapatan ve aynı zamanda reklam mecrası olarak kullanılabilen genellikle vinil malzemeye ya da mesh malzemeye (delikli vinil) baskı yapılarak uygulamalardır.

VİTRİN GİYDİRME

Alışveriş merkezlerinde (AVM) mağazalarının vitrinlerinde gerek dekor amaçlı gerekse kampanya, promosyon vb duyurusu yapmak için giydirme yapılmaktadır. Camın üzerine folyo, one way vision ve şeffaf folyo uygulanarak yapılır.

OFİS CAM GİYDİRME

Ofis ortamında gerek camların gerek duvarların ve kapıların görsel ve desenlerle giydirilmesi için çeşitli alternatifler mevcuttur. Camlar için kumlama, one way vision ya da renkli transparan folyo uygulamaları yapılırken, duvarlar ve kapılar için renkli folyo ya da baskılı folyo uygulaması yapılabilmektedir.

KEPENK GİYDİRME

Cephe giydirmenin tamamlayıcı unsuru olarak ya da sadece kepenk için yapılacak baskı uygulaması cast folyo ile yapılmaktadır. İsterseniz renkli folyo ile kaplama isterseniz baskılı olarak kaplama yapılabilir. Kepengin her bir parçası ayrı ayrı kaplanarak uygulama yapılır.

KUMLAMA FOLYO

Kumlama folyo, cam yüzeye buzlu görüntü vermek için başvurulan bir yöntemdir. Kumlama folyo uygulaması açıkhava reklamcılığında çokca başvurulan ve beğenilen uygulamalar içerisinde yer alır. Genellikle ofis bölmelerinde kullanılmaktadır.